ایده های خلاقانه

۲۰ ایده خلاقانه برای هدیه ولنتاین برای همسر و دوست

20 ایده خلاقانه برای هدیه ولنتاین برای همسر و دوست

هدیه ولنتاین برای همسربرای اکثر زوج های عاشق، روز ولنتاین یک مناسبت بسیار خاص است. بسیاری از زوج‌ها این جشن را با لذت بردن از اوقات خاص و عاشقانه در کنار هم جشن می‌گیرند و همچنین هدایای ویژه‌ای به یکدیگر می‌دهند تا احساسی را که دارند به هم نشان دهند. درست است که ولنتاین یک مناسبت ایرانی نیست، اما هدیه دادن برای ابراز علاقه و عشق، نیازی به مناسبت دارد. ولنتاین هم بهانه‌ای است برای شاد کردن کسانی که دوستشان داریم.

 

سپندارمذگان روز عشق ایرانی

در ایران باستان هر یک از روزهای ماه، نامی برای خود داشته‌اند. روز اول “روز اهورا”، روز دوم “روز بهمن” (فکر، سلامت)، روز سوم “اردیبهشت” یعنی خوب‌ترین صداقت و پاکی، روز چهارم “شهریور” یعنی پادشاهی آرمانی و روز پنجم “سپندار مذ” نام داشته است. در واقع “سپندار مذ” عنوان زمین خاکی بوده، یعنی منتشر کننده، متواضع و پاک.

زمین سمبل عشق است چرا که با تواضع و بدون هیچ چشم‌داشتی به همه عشق نثار می‌کند، همه را به یک چشم می‌نگرد و بین زشت و زیبا فرقی نمی‌گذارد؛ مانند مادری دلسوز و فداکار همه را در دامان پر برکت و پر محبت خود به آغوش کشیده و از آن‌ها مراقبت می‌کند. به همین دلیل در فرهنگ و ادب ایران باستان سپندارمذگان نشان عشق و مهربانی است. روز ۵ اسفند ماه، سپندارمذگان یا اسپندگان است.

 

داستان کشیش ولنتاین

در قرن سوم، امپراتوری روم توسط امپراتور کلادیوس دوم گوتیکوس اداره می‌شد. او به دلیل رهبری سخت‌گیرانه و تمایل به جنگ و سوءاستفاده از مردم خود، کلادیوس بی رحم لقب گرفت. در واقع، او در طول قرن سوم درگیر چنان جنگ‌های زیادی بود که برای جذب سرباز کافی به مشکل برخورد. کلادیوس معتقد بود که استخدام در ارتش به این دلیل کاهش پیدا کرده که مردان رومی نمی‌خواهند عشق یا خانواده خود را رها کنند. بنابراین او همه ازدواج‌ها و نامزدی‌ها را در رم لغو کرد.

 

هزاران زوج عاشق دیدند که امیدهایشان برای ازدواج فقط با یک عمل مستبدانه از بین رفته است و به نظر می رسید هیچ کس علاقه ای به ایستادن در برابر امپراتور ندارد. در این میان یک کشیش ساده مسیحی به نام ولنتاین جلو آمد و برای عشق ایستادگی کرد. او علیرغم دستورات امپراتور، قبل از این‌که سربازان به جنگ اعزام شوند، مخفیانه شروع به جاری کردن عقد ازدواج آن‌ها کرد.

 

در سال ۲۶۹ پس از میلاد، امپراتور کلادیوس از این مراسم‌های مخفیانه مطلع شد. او ولنتاین را به زندان انداختند و او را به اعدام محکوم کرد. وقتی ولنتاین منتظر زمان اجرای حکم اعدام خود بود، عاشق دختری نابینا شد که گویا دختر زندانبان بوده است. گفته می‌شود که والنتین در آستانه اعدام، بدون هیچ ابزار نوشتاری، با جوهری که از فشردن گل‌های بنفشه به‌دست آورده بود، برای او غزلی نوشت. افسانه ها می‌گویند که سخنان او باعث شد زن نابینا دوباره ببیند. اما این فقط یک عاشقانه بسیار کوتاه بود، چرا که روز بعد ولنتاین توسط جلادان رومی اعدام شد.

 

 

داستان کشیش ولنتاین، ایده های خلاقانه برای هدیه ولنتاین، کادوی ولنتاین مردانه

 

چطور یک هدیه مناسب انتخاب کنیم؟

به‌طور کلی، برای انتخاب یک هدیه مناسب نکاتی هست که باید رعایت کنید. وقتی می‌خواهید برای کسی هدیه‌ای انتخاب کنید همیشه باید سلیقه و نیاز او را در اولویت قرار دهید. هدیه شما حاوی یک پیام ضمنی است، پس در انتخابش حساس باشید. وقتی می‌خواهید برای آقایان هدیه‌ای انتخاب کنید به نیازها و تفریحات مورد علاقه آن‌ها فکر کنید. رعایت کردن این نکات بیش‌تر از آن‌چه که فکرش را بکنید انتخاب هدیه را برای شما آسان‌تر خواهند کرد.

 

چطور یک هدیه مناسب انتخاب کنیم؟ کادوی ولنتاین مردانه، هدیه ولنتاین برای همسر

کادو روز ولنتاین

انتخاب هدیه می‌تواند کاری بسیار سخت باشد. انتخاب هدیه ولنتاین برای مرد زندگی شما حتی می‌تواند سخت‌تر هم باشد. خرید هدیه، به‌خصوص هدیه ولنتاین برای همسر، می‌تواند بسیار گیج‌کننده باشد. چه یک هدیه کلاسیک مثل توت فرنگی‌های آغشته به شکلات انتخاب کنید و چه انتخاب شما هدیه‌ای شخصی‌تر باشد، مهم این است که هر هدیه‌ای انتخاب می‌کنید بیان‌گر احساسات واقعی و قدردانی شما نسبت به همسر یا دوستتان باشد.

 

چند نکته در انتخاب کادو روز ولنتاین

 

  •  بودجه خود را مشخص کنید. درست است که ولنتاین قرار است عاشقانه و رومانتیک باشد ولی هدیه ولنتاین یک بخش مادی هم دارد که بسیار واقعی و شاید حتی غیررومانتیک است. اولین کاری که باید انجام دهید مشخص کردن بودجه برای خرید هدیه ولنتاین برای همسر یا دوست شماست.

 

  •  با نحوه ارائه، هدیه خود را متمایزتر کنید. ولنتاین روز عشق است. هدیه ولنتاین برای مرد مورد علاقه شما، باید متفاوت از هر هدیه دیگری باشد و شما می‌توانید این تفاوت را با نحوه ارائه هدیه ایجاد کنید. به‌جای این‌که فقط هدیه ولنتاین برای همسر خود را روی میز بگذارید و این روز را به او تبریک بگویید، یک شام عاشقانه هم تدارک ببینید.

 

  •  به پیام نهفته در هدیه ولنتاین برای همسر یا دوست خود اهمیت دهید. اگر شما به دوست خود هدیه می‌دهید باید با توجه به شرایط رابطه خود هدیه انتخاب کنید. اگر رابطه شما هنوز چندان جدی نیست، هدیه‌های گران‌قیمت انتخاب اشتباهی هستند. شما نباید برای چیزی که به آن مطمئن نیستید هزینه‌های نامتعادل بکنید.

 

کادو روز ولنتاین، کادوی ولنتاین مردانه، هدیه ولنتاین برای همسر

 

ایده‌های خلاقانه برای هدیه ولنتاین

کیف پول چرمی. کیف پول چرمی یک کادوی ولنتاین مردانه است که می‌توانید برای همسر یا دوست خود انتخاب کنید. برای خاص‌تر کردن هدیه خود می‌توانید یک جمله عاشقانه یا پیامی را که بین خودتان از معنای خاصی برخوردار است، روی چرم حک کنید.

کمربند چرمی. کمربندها به‌دلیل استفاده مداوم زودتر از سایر وسایل و لباس‌های مردانه فرسوده می‌شوند. کمربند چرمی هم مانند کیف پول، می‌تواند یک کادوی ولنتاین مردانه باشد که بسیار هم کاربردی است.

زیورآلات مردانه. یک دستبند یا گردنبند مردانه، هم به یادگار می‌ماند و به این زودی‌ها فرسوده نمی‌شود و هم می‌تواند به‌عنوان هدیه ولنتاین برای همسر شما جالب‌تر از هدایای کاربردی باشد.

 

ساعت. ساعت مچی یا حتی ساعت جیبی می‌تواند یک انتخاب ساده، کاربردی و جذاب برای کادو روز ولنتاین باشد. شما می‌توانید یک جمله کوتاه یرای همسر یا دوستتان زیر بند ساعت (اگر چرمی است) یا روی صفحه فلزی پشت ساعت حک کنید و به جذابیت این هدیه اضافه کنید.

 

ساعت، هدیه ولنتاین برای مرد، کادو روز ولنتاین، هدیه ولنتاین برای همسر

 

فندک. درست است که سیگار کشیدن عادت ناسالمی است، ولی اگر همسر شما سیگار می‌کشد یک فندک نفیس او را خیلی خوشحال خواهد کرد. هر بار که همسرتان از این فندک استفاده می‌کند قدردان شما خواهد بود.

 

ماگ. اگر همسر یا دوست شما از آن دسته آدم‌هایی است که قبل از این‌که قهوه‌اش را بنوشد فعالیت‌های روزانه‌اش را شروع نمی‌کند، یک ماگ به‌عنوان هدیه ولنتاین برای همسر شما گزینه بسیار مناسبی است. البته که اگر همسرتان طرفدار قهوه هم نباشد باز هم یک ماگ با یک طرح یا نوشته عاشقانه یا طنز همچنان می‌تواند انتخاب جالبی برای هدیه روز ولنتاین باشد.

 

سفر. قرار نیست همیشه هدیه شما در جعبه جا شود. شما می‌توانید یک تجربه زیبا و به‌یاد ماندنی را به او هدیه کنید. یک سفر دو نفره چند روزه یا حتی یک روزه می‌تواند بهترین هدیه ولنتاین برای همسر شما باشد. خاطراتی که در این سفر خواهید ساخت تا سال‌های سال با شما همراه خواهند بود.

 

کفش و لباس. از آن‌جایی که آقایان معمولاً از خرید کردن فراری هستند، هدیه‌ای که این کار طاقت فرسا را از لیست کارهایی که باید انجام دهند حذف کند، برای آن‌ها جذابیت دوچندان خواهد داشت.

 

کفش و لباس، هدیه ولنتاین برای مرد، کادو روز ولنتاین، هدیه ولنتاین برای همسر

 

وسایل الکترونیکی. اگر همسر یا دوست شما به وسایل الکترونیکی مثل تبلت یا ساعت هوشمند علاقه دارند، گزینه‌های لیست کادو روز ولنتاین، برای شما بسیار طولانی خواهد بود.

 

گل وگیاه.گل‌ها و گیاهان به‌خصوص برای مردان جاافتاده‌تر، یک کادو روز ولنتاین متفاوت محسوب می‌شوند. نگهداری از گل‌ها و گیاهان اوقات فراغتشان را پر خواهد کرد؛ علاوه بر این، نگهداری از گیاهان نیاز غریزی آن‌ها برای محافظت و مراقبت را هم تا حدودی ارضا می‌کند. در نظر داشته باشید که معمولاً آقایان به اندازه خانم‌ها مرتب و منظم نیستند، پس  ظروف تراریوم‌ نسبت به گلدان‌های پر از خاکی که تمیز کردن دوروبرشان بر عهده شما خواهد بود، انتخاب بسیار بهتر و معقول‌تری هستند.

شما حتی می‌توانید پا را از این هم فراتر بگذارید و از بین انواع باکس‌های شیشه‌ای، مدل مورد علاقه خود را انتخاب کنبد، وسایل و دستورالعمل‌های لازم برای درست کردن تراربوم در خانه را تهیه کنید و آن‌ها را در اختیار همسرتان بگذارید تا خودش در خانه تراریوم درست کند. مطمئن باشید تجربه نگهداری از گیاهانی که خودش آن‌ها را به سرو سامان رسانده برایش جذاب خواهد بود. شما می‌توانید انواع جعبه های شیشه ای لوکس را از فروشگاه کمند تهیه کنید.

 

جعبه های شیشه ای لوکس کمند

 

بیشتر بخوانید:گلدان تراریوم، زیبایی منزل شما با گلدان شیشه‌ای جذاب

 

وسایل تزئینی برای اتاق کار. مجسمه، ساعت رو میزی، یک کره جفرافیایی چوبی زیبا و… همه می‌توانند انتخاب متفاوتی برای هدیه ولنتاین برای همسر شما باشند.

 

خودنویس. خودنویس همیشه جزو هدایای مورد علاقه آقایان بوده است. خودنویس هم مانند فندک و ساعت، علاوه بر این‌که یک هدیه کاربردی است، جنبه تزئینی هم دارد.

 

خودنویس،هدیه ولنتاین برای همسر، کادوی ولنتاین مردانه هدیه ولنتاین برای مرد، کادو روز ولنتاین

 

دست‌سازه‌های خود شما. اگر شما هنر خاصی مثل چرم‌دوزی، کار با چوب و… دارید، قطعاً یهترین هدیه ولنتاین برای همسر شما یکی از همین دست‌سازه‌ها است. چرا که علاوه بر این‌که شما با توجه به سلیقه و روحیات او هدیه‌اش را انتخاب کرده‌اید، انرژی و زمان زیادی را هم صرف ساختن این هدیه کرده‌اید. ارزشمندترین هدیه‌ای که می‌توانید به کسی بدهید وقت شماست.

 

آثار هنری. اگر شما وقت یا مهارت کافی برای تهیه هدیه ندارید، می‌توانید از آثار هنری مثل نقاشی یا مجسمه‌های چوبی و… استفاده کنید. می‌توانید با توجه به روحیات و سلایق همسرتان هدیه مورد نظرتان را سفارش دهید. فراموش نکنید که اگر انتخاب شما آماده تحویل نیست و نیاز به سفارش و ساخته شدن دارد همیشه احتمال تأخیر در تحویل را در نظر بگیرید.

 

دوربین عکاسی پولاروید. دوربین پولاروید همیشه یک انتخاب هیجان‌انگیز برای کادو روز ولنتاین بوده است. ثبت لحظه‌های زیبایی که با هم می‌گذرانید با دوربین پولاروید جالب‌تر خواهد بود. عکس‌هایی که همان لحظه چاپ می‌شوند و شما می‌توانید متناسب با شرایط یک جمله جالب زیر عکس بنویسید و به جزئیات ثبت شده در خاطره خود اضافه کنید.

 

ست وسایل اصلاح. همان‌قدر که آرایشگاه رفتن در روحیه خانم‌ها تأثیر گذار است، یک اصلاح جانانه و دلنشین هم می‌تواند برای همسر شما خوشایند باشد. وسایل اصلاح مثل موزر، فرچه، کف ریش، افتر شیو و… یک کادوی ولنتاین مردانه بسیار کاربردی و هیجان‌انگیز است.

 

کنسول بازی. مهم نیست همسر یا دوست شما چند سالش است، او همیشه برای بازی کردن و البته داشتن یک کنسول بازی اشتیاق خواهد داشت. البته به شما توصیه می‌کنیم که قبل از انتخاب چنین هدیه‌ای، حسابی فکرهایتان را بکنید. درست است که همسرتان بی‌نهایت خوشحال و هیجان‌زده خواهد شد، اما از الان به بعد زمان زیادی از وقت آزادش را مشغول بازی کردن پای تلویزیون خواهد بود. شاید بهتر باشد در این مورد خاص خودخواه باشید! کنسول بازی را به راحتی می‌توان یک کادوی ولنتاین مردانه دانست.

 

کنسول بازی، هدیه ولنتاین برای همسر، کادوی ولنتاین مردانه

 

 

وسایل کمپینگ. اگر دوست یا همسرتان اهل طبیعت‌گردی است، وسایل کمپینگ و طبیعت‌گردی او را بسیار خوشحال خواهند کرد. شما با چنین هدیه‌ای نه‌تنها چیزی که به دردش می‌خورده یا نیاز داشته را به او هدیه داده‌اید، بلکه به علایقش هم توجه نشان داده‌اید و تجربه‌های بعدیش در طبیعت را با لذت مضاعفی همراه کرده‌اید.

 

ادکلن. نکته‌ مهمی که در انتخاب ادکلن و عطر باید درنظر بگیرید سلیقه طرف مقابلتان است. پس اگر از سلیقه دوست یا همسرتان بی خبرید و مطمئن نیستید چه بوهایی را دوست دارند، دور عطر و ادکلن را خط بکشید؛ مگر این‌که کسی را پیدا کنید که بتواند شما را راهنمایی کند.

 

کتاب.ممکن است کتاب همیشه جزو گزینه‌های اصلی لیست هدیه ولنتاین برای همسر شما نباشد. شاید بگویید اگر همسر یا دوست من اهل مطالعه نباشد قطعاً کتاب گزینه مناسبی نیست، اما اشتباه می‌کنید. حتی اگر همسر، دوست یا هرکسی که می‌خواهید برایش کادو روز ولنتاین بگیرید اهل مطالعه نباشد، شما با هدیه دادن یک کتاب متناسب با روحیات و علایقش می‌توانید او را به مطالعه تشویق و حتی دعوت کنید.

 

 

کتاب، هدیه ولنتاین برای همسر

جمع‌بندی

ولنتاین همان روز عشق است. البته که در ایران باستان هم روزی به عنوان روز عشق وجود دارد که سپندارمذگان یا اسپندگان نامیده می‌شود. مهم نیست که شما در چه روزی عشقتان را جشن می‌گیرید، مهم این است که شما برای این عشق ارزش قائلید. البته قطعاً بهتر است که فرهنگ و آداب رسوم کشور خودمان را زنده نگه دارید، ولی اهدای هدیه روز ولنتاین به همسر یا معشوق همچنان بیان‌گر احساس و عشق شما خواهد بود. هدیه روز ولنتاین برای ابراز این احساسات به طرف مقابلتان روش زیبایی است.

ما در این مقاله سعی کردیم که ایده‌های خلاقانه برای هدیه ولنتاین را به شما معرفی کنیم ولی ایده‌های خلاقانه برای هدیه ولنتاین بسیار زیاد هستند. این شمایید که باید آن‌ها را خلق کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *