انواع تراریوم

انواع تراریوم| تراریوم باز و بسته| ویژگی های هر نوع از تراریوم ها

انواع تراریوم، تراریوم های باز و بسته، ظروف تراریوم ،تراریوم های چند وجهی، ویژگی های انواع تراریوم باز و بسته

زندگی در آپارتمان های کوچک امروزی محدودیت های زیادی دارد؛ خبری از باغچه و حوض خانه های قدیمی نیست.

کلا نگهداری از گل و گیاه به عوض­ کردن فضای خانه و ایجاد یه حس تازگی کمک می کند.

 

این روزها تنوع بالایی از گلدان‌های زینتی در بازار موجود است؛ که دارای سبکی های متفاوت در طراحی هستند. وجود یک تراریوم باز یا تراریوم بسته چند وجهی شیشه ای، با گیاهان طبیعی زیبا یک گزینه عالی برای ایجاد حس سرزندگی در محیط منزل و حتی فضای کارتان است.

 

تراریوم با طراحی هندسی متفاوت معمولا به عنوان گلدان مورد استفاده قرار می گیرد. هر جای خانه که احساس می‌کنید نیاز به تغییر دکوراسیون دارد با قرار دادن این ظروف تراریوم زیبا و شیک به سادگی یک فضا سازی جدیدی ایجاد کنید.

تراریوم­­ های چند وجهی کمند از شیشه مرغوب و فلز مقاوم برنج ساخته شده ­است. در عین استحکام، زیبایی و اوج ظرافت هنری و بصری در آن ها چشم گیر و مشهود است.  

 

انواع تراریوم، تراریوم های باز و بسته، ظروف تراریوم ،تراریوم های چند وجهی، ویژگی های انواع تراریوم باز و بسته

 

خلاقیت در ایجاد  طرح این تراریوم های چند وجهی را با اولین نگاه متوجه خواهید شد؛ از تنوع طرح های هندسی آن می توانید در قسمت های مختلف دکوراسیون اتاق نشیمن ، آشپزخانه و اتاق خواب هایتان استفاده کنید.

معمولا تراریوم ها در دو شکل باز و بسته مورد استفاده قرار می گیرند. تراریوم یک سیستم نسبتا مستقل می ­باشد که تنها نیاز به یک بار آبیاری در ماه دارد. مشکل نور و روشنایی نیز در تراریوم حل شده است؛ یعنی نیاز نوری گیاه را در مکان های کم نور با کمک لامپ های فلورسنت که جهت رشد و نمو گیاهان درتراریوم نصب می ­شود می­توان برطرف کرد.

اگر علاقه دارید تراریوم رو بیشتر بشناسید مقاله تراریوم یک باغ شیشه ای زیبا و کوچک را برای شما نوشتیم.

 

تراریوم بسته

تراریوم بسته یک باغ شیشه ای کوچک است؛ که میتوانند زندگی را به خانه، اتاق و یا محل کارتان بیاورند.

این تراریوم احتیاج بسیار کمی به نگهداری دارد. نکته مهم در استفاده از تراریوم بسته، انتخاب گیاه مناسبی است. گیاه باید سازگار با رطوبت بالا و نور کم باشد و سایز رشد آن هم زیاد نباشد.

 

برای اینکه از کپک زدن گیاه در تراریوم بسته جلوگیری کنید هر چند وقت یکبار در آن را باز کنید تا جریان هوا در آن برقرار شود.

این نوع تراریوم لازم است به طور نامنظم آب داده شود. هر زمانی که قطره های اب بر روی شیشه دیده شود یعنی زمان آب دادن فرا رسیده است.

 

در نوع بسته معمولا رطوبت زیاد وجود دارد. در نتیجه گیاهانی که انتخاب می کنیم باید با این شرایط سازگار باشند. مثل گیاهان که در مناطق گرمسیری رشد می کنند.خزه، به دلیل سازگاری زیاد با رطوبت بالا و نیاز کم به آب، معمول ترین انتخاب برای تراریوم بسته است.سرخس هم به دلیل سازگاری با رطوبت  میتواند انتخاب خوبی باشد اما تا ۳۰ سانتی متر هم در عرض و هم در طول رشد خواهد کرد.

 

انواع تراریوم، تراریوم های باز و بسته، ظروف تراریوم ،تراریوم های چند وجهی، ویژگی های انواع تراریوم باز و بسته

 

تراریوم باز

این نوع تراریوم برای گیاهان گیاه آب‌دار یا گیاه گوشتی یا گیاه ساکولنت (گیاهانی هستند که با ذخیره آب در برگ‌های گوشتی، ساقه و ریشه، خود را با شرایط زیستی مناطق گرم و خشک تطبیق داده‌اند و به همین دلیل توانایی تحمل گرما و کم‌آبی‌های طولانی را دارند) مناسبند.

 

گیاهان آب‌دار را نباید با کاکتوس اشتباه گرفت. کاکتوس‌ها گیاهی آب‌دار هستند اما همه گیاهان آب‌دار، کاکتوس نیستند.

تراریوم های باز برای گیاهانی که نیاز به نور مستقیم دارند مناسب ترند. معمولا رشد گیاهان در تراریوم بسیار کند بوده و نیاز به آبیاری اندکی دارند.

 

 مزیت تراریوم چند وجهی به نسبت تراریوم های تنگ شیشه ای

تراریوم های چند وجهی به هر دو شکل باز و بسته ساخته می شوند. به دلیل شکل هندسی آن از تعدادی قطعه شیشه برش خورده استفاده می شود . این قطعات با یک نوار فلزی به هم متصل شده اند. همین ساختار باعث می شود که آب های اضافی از این درزها خارج شوند.

این ویژگی تراریوم چندوجهی در زنده ماندن و طول عمر گیاهان تراریوم تاثیر زیادی دارد . به هر دلیلی اگر در آب دادن به گیاهان داخل تراریوم زیاده روی کردید؛ دیگر تجمع آب در کف تراریوم باعث پوسیدگی گیاهان شما نخواهد شد .

 

خروج این آب اضافی به نحوی نیست که نیاز به زیر گلدانی داشته باشید؛ اما اگر در این مورد حساس هستید می توانید از زیر گلدانی استفاده کنید .

زیبایی تراریوم چند وجهی از دیگر ویژگی های آن است .این تراریوم ها در شکل های هندسی کروی، مربعی، مثلث و مخروطی ساخته می شوند. استفاده از تراریوم هندسی و گیاهان متنوع، زیبایی چشم نوازی به منزل و محل کارتان می دهد .

 

گروه تولیدی کمند انواع ظروف تراریوم چند وجهی را با بهترین کیفیت تولید می کند. می ­توانیداز محصولات فروشگاه اینترنتی کمند برای تغییر دکوراسیون منزل استفاده و حس تازگی را به خانه تان بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *