ایده های خلاقانه, دکوراسیون

استفاده از شمع در دکوراسیون و میزهای سرو و پذیرایی

استفاده از شمع در دکوراسیون و میزهای سرو و پذیرایی

شمع در دکوراسیون خانه یکی از بایدهاست. همه ما می‌دانیم که شمع‌ها چیزی بیش از نور و عطر به خانه اضافه می‌کنند. آن‌ها روح ما را با شعله الهام شعله‌ور می‌کنند و نه‌تنها برای ماه‌های سرد زمستان عالی هستند، در تمام طول سال هم به زیبایی می‌سوزند. شمع‌ها با بازی نور، سایه، رایحه و حتی صرفاً حضورشان، فضایی رویایی ایجاد می‌کنند که همه آرزوی آن را دارند. شمع‌های معطر می‌توانند به‌راحتی چشم هر کسی را به خود جلب کنند و زیبایی خانه شما را افزایش دهند. اگر هنوز نمی‌دانید چرا و چگونه از شمع در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید، به جای درستی آمده‌اید.

 

شمع در پذیرایی

اتاق‌های نشیمن و پذیرایی جایی هستند که آن‌جا می‌نشینید تا فیلم تماشا کنید، یک کتاب خوب بخوانید، یا حتی تنها با اعضای خانواده و دوستان خود گپ بزنید. بنابراین، شمع در دکوراسیون شما باید جذاب و گرم به‌نظر برسد، چون مرتب قرار است آن را ببینید. می‌توانید به‌سادگی شمع‌ها را روی میز یا قفسه کتاب خود قرار دهید. قرار دادن چند شمع کوچک در کنار هم روی یک میز کنار مبل، در ایجاد یک فضای گرم معجزه می‌کند. شمع‌های معطر هم به شدت توصیه می‌شود تا اتاق نشیمن شما نه‌تنها خوب به‌نظر برسد، بلکه بوی خوبی هم داشته باشد.

فراموش نکنید که به جز خود شمع، جاشمعی شما هم نقش بسیار مهمی در جذابیت بصری فضای شما ایجاد می‌کند. اگر از نور شمع لذت می‌برید، جاشمعی‌های شیشه‌ای انتخاب بسیار مناسبی برای شما هستند. این جاشمعی‌ها به‌خاطر جنسشان نور را منعکس می‌کنند. چراغ‌ها را خاموش کنید، آباژورتان را روشن کنید، شمع‌ها را در جاشمعی شیشه‌ای بگذارید و از رقص نور و سایه روی دیوار لذت ببرید.

اگر در آپارتمانی زندگی می‌کنید که نور طبیعی ندارد، شمع‌ها یکی از راه‌های شبیه‌سازی حس آن هستند. استفاده از شمع در دکوراسیون فضای نشیمن و پذیرایی این کار را به‌راحتی انجام می‌دهند. سعی کنید یک شمع را در یک ظرف شیشه‌ای قرار دهید. نور از شیشه منعکس می‌شود و حسی راستیک به اتاق نشیمن شما می‌دهد.

 

شمع در پذیرایی

شمع در غذاخوری

چه با خانواده غذا بخورید و چه با تعدادی از دوستانتان مهمانی شام داشته باشید، می‌توانید با شمع در دکوراسیون اتاق غذاخوری یا آشپزخانه فضایی دنج ایجاد کنید. شمع‌ها می‌توانند به کل آشپزخانه یا ناهارخوری درخششی گرم ببخشند. حتی اگر روشن نباشند، باز هم دکوراسیونی دوست داشتنی و جذاب به ارمغان می‌آورند.

شمع‌هایی با رایحه میوه و مرکبات برای آشپزخانه‌ها و فضاهای غذاخوری عالی هستند، چرا که می‌توانند به همه یادآوری کنند که غذا در این اتاق‌ها سرو می‌شود. شمع‌هایی با رایحه مرکبات می‌توانند به از بین بردن بوهای نامطبوع در آشپزخانه هم کمک کنند و در عین‌حال فضایی با طراوت و آرامش را در اتاق ایجاد کنند. برای یک شام رمانتیک، می‌توانید شمع‌های استوانه‌ای را به‌سادگی روی میز ناهارخوری قرار دهید یا با یک شمع وارمر در یک جاشمعی شیشه‌ای چندوجهی، فرم‌های هندسی را به چیدمان میز سرو خود اضافه کنید.

 

شمع در غذاخوری

شمع در دکوراسیون اتاق کار

اگر دفتر کار خانگی دارید، می‌توانید با قرار دادن چند شمع روی میز، این اتاق را جذاب‌تر و زیباتر کنید. می‌توانید چند شمع را روی یک سینی شیک بچینید و آن را در کنار فضای کار خود قرار دهید. می‌توانید چند شمع را با جاشمعی‌های متفاوت روی میز خود قرار دهید تا طرح و رنگ بیش‌تری داشته باشید. مطمئن باشید اگر یک فضای کار زیبا در خانه داشته باشید، زمان بیش‌تری را هم در این اتاق می‌گذرانید و برای انجام کارهایتان اشتیاق بیش‌تری پیدا می‌کنید.

روشن کردن شمع در دفتر کار یا محل مطالعه، شما را خوش‌بین و متمرکز نگه می‌دارد. به یاد داشته باشید که برای افزایش بازده خود به جای عطرهای آرامش‌بخش، از شمع‌هایی با رایحه‌های نسبتاً زنده و باطراوت استفاده کنید. شمع‌هایی با رایحه لیمو یا نعنا به دلیل توانایی شگفت‌انگیزشان در طراوت‌بخشی انتخاب فوق‌العاده‌ای هستند.

 

مقاله پیشنهادی: «تزئین خانه با چوب و باکس شیشه‌ای»

شمع در دکوراسیون حمام

یکی دیگر از روش‌های رایج برای استفاده از شمع در دکوراسیون داخلی منزل، استفاده از آن‌ها در حمام است. استفاده از شمع در دکوراسیون حمام از معدود روش‌هایی است که از شمع استفاده کاربردی می‌کنید، چون نه‌تنها یک قطعه تزئینی در فضای شماست، بلکه از نور آن هم استفاده کرده‌اید.

هیچ چیز آرامش‌بخش‌تر از یک حمام پُرکَف با چند شمع روشن در اطراف وان نیست تا خستگی روز و حتی هفته را از بدن در کنید. شما می‌توانید شمع‌های معطر را برای کمی رایحه درمانی انتخاب کنید. رنگ‌های شمع خود را با دکور حمام و حوله‌های خود هماهنگ کنید تا حال و هوای هماهنگ و اسپا مانندی به آن ببخشید.

شما می‌توانید با استفاده از شمع‌های معطر مناسب، در حمام خود استراحت کنید. چند شمع را در جاشمعی مناسب قرار دهید و روی لبه وان بگذارید تا فضای راحت شخصی خودتان را ایجاد کنید. می‌توانید با قرار دادن شمع‌ها در جلوی آینه‌ها، نور آن‌ها را بیش‌تر کنید. اگر می‌پرسید کدام نوع از شمع‌های معطر برای حمام مناسب‌تر است، آن‌هایی را انتخاب کنید که رایحه‌های ملایم یا گُلی دارند.

 

شمع در دکوراسیون حمام

چند نکته

شمع‌های وارمر از نظر طراحی کوچک و سبک هستند و به دلیل اندازه کوچکشان فقط کمی به فضای شما نور می‌افزایند. با این حال، اگر آن‌ها را با هم جمع کنید، مطمئناً برایتان یک محیط فوق‌العاده صمیمی ایجاد می‌کنند. این شمع‌ها از بهترین گزینه‌ها برای قرار دادن در جاشمعی‌های شیشه‌ای هستند.

گاهی اوقات بهترین روش برای استفاده از شمع در دکوراسیون به حداقل تلاش نیاز دارد. روی رنگ‌ها و بافت‌های هر شمع تمرکز کنید و آن را با طرح و رنگ خانه خود هماهنگ کنید. جاشمعی‌هایی مثل جاشمعی‌های شیشه‌ای چندوجهی را می‌توانید هم با شمع و هم بدون شمع استفاده کنید، در هر صورت یک عنصر تزئینی به فضای داخلی شما اضافه می‌کند. در الگوهایی که با شمع در دکوراسیون خود ایجاد می‌کنید و چیدمانی که برای آن‌ها در نظر می‌گیرید، خلاق باشید.

یکی از خطراتی که استفاده از شمع در دکوراسیون به همراه دارد این است که ممکن است باعث آتش‌سوزی شود. برای جلوگیری از این خطر، همه شمع‌ها را در ظروف شیشه‌ای یا سرامیکی قرار دهید، به‌خصوص اگر می‌خواهید آن‌ها را روشن کنید، ظروف یا جاشمعی‌های شیشه‌ای از گسترش تصادفی شعله‌ها که می‌تواند باعث آتش‌سوزی شود، جلوگیری می‌کنند. به جز جلوگیری از اتفاقات ناخواسته، جاشمعی‌های شیشه‌ای یا سرامیکی مانع ریختن موم آب‌شده شمع روی میز‌ها و سطوح دیگر می‌شود.

در نهایت، اگر بچه کوچک دارید، مطمئن شوید که همه شمع‌ها و وسایل دیگر مثل فندک یا کبریت را دور از دسترس آن‌ها قرار می‌دهید تا با این وسایل بازی نکنند و به‌طور تصادفی باعث ایجاد آتش‌سوزی نشوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.